Kurumsal Değerlerimiz

OKULA DEVAM / GİRİŞ ÇIKIŞ SAATLERİ

  Okulumuzda Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylanan çalışma takvimi uygulanır. Buna göre, bir ders yılı 180 iş gününden oluşmaktadır.

Okulumuz tam gün olup, eğitim-öğretim faaliyetleri 08.00-19.00 saatleri arasındadır. Bunun yanında çocukların ihtiyacına yönelik olarak sadece 2-3 Yaş Grubu için yarım günlük eğitim söz konusu olabilmektedir 09.00 – 13.00 saatleri arasında uygulanmaktadır. Öğrencilerin, okula düzenli olarak devam etmeleri ve zamanında gelip gitmeleri gerekmektedir. Hastalık halinde velinin, durumu okul yönetimine bildirmesi istenmektedir.

Ayrıca velilerimizin, önemli bir mazeret olmadığı sürece, çocuklarının okula zamanında gelmesine özen göstermeleri, yapılan eğitim öğretim programının aksamadan yürümesi açısından önem taşımaktadır.


BESLENME

 Okulumuzdaki beslenme ve yemek hizmetleri uzman diyetisyenler tarafından kalori hesapları yapılarak düzenlenmiş yemek listesine göre okul mutfağında, hijyenik koşullarda hazırlanır. Oluşturulan aylık listeler düzenli olarak velilerimize gönderilir.

Öğünlerimiz;

Sabah kahvaltısı 09:00-09:30,

Öğle yemeği 12:00-13:00,

İkindi kahvaltısı ise 16:00-16:30 saatleri arasındadır.


SAĞLIK

Öğrencilerin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi okul tarafından izlenmektedir.

Hastalık durumlarında okul yönetimi öğrencilerin velilerine haber verir ve öğrencilerin veli nezaretinde evlerine gönderilmelerini sağlar. Öğrencilerimize velinin bilgisi ve onayı olmadan hiçbir şekilde ilaç verilmez. Öğrencilerin hasta, ateşli, keyifsiz oldukları durumlarda nekahet dönemlerini evde dinlenerek geçirmeleri gerekmektedir. Velilerimizin hastalık durumlarında öğrencileri antibiyotik kullanımının en erken 3. günü bitiminde ve öğrenci tam anlamıyla iyileştikten sonra okula göndermeleri tüm çocuklarımızın hastalıklardan korunmasını sağlayacaktır. Bu konuda hassasiyetinizi önemle rica ediyoruz.

Alerjiye bağlı burun akıntısı, öksürük gibi alerjik rahatsızlık hallerinde, rahatsızlığın alerjik olduğuna dair bir doktor raporunu tarafımıza bildirmenizi rica ediyoruz.

İlaç kullanması gereken öğrencilerimizin ilaçlarının üstüne konu ile ilgili bilgi notu ve çocuğun adı-soyadı yazılması gerekmektedir.


TEMİZLİK

   Okulumuzun temizliği,okul bünyesinde çalışan temizlik elemanlarımız tarafından titizlikle yapılmakta, yemek öncesi ve sonrasındaki yoğun kullanım dolayısıyla tuvalet ve lavabolar gün içinde sık sık özenle temizlenip, kontrol edilmektedir.GÜVENLİK

   Okulumuzda öğrencilerimizin güvenliği esastır. Okul binasına sadece bina içinden dış kapının açılması sonucu giriş yapılabilmektedir. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında aksi belirtilmedikçe sadece ailesine teslim edilir. Öğrencilerimiz okul çıkışlarında velisinin yazılı veya sözlü izni olmadan başka kişilerle okulu terk edemezler. Öğrenciyi okuldan anne veya baba dışında bir kimsenin alması durumunda bunun mutlaka yazılı olarak okul müdürüne bildirilmesi gerekmektedir.


ÖĞRENCİ DEVAMSIZLIĞI

 Çocuğunuzun okula gelememesi durumunda,bunun sebebini (tatil,hastalık vb.) ve öngörülebilir süresini okula bildirmek için mutlaka okulumuzu arayınız. Devamsızlık bilgisinin bize ulaşmadığı durumlarda, çocuğunuzun durumunu öğrenmek için size ulaşılmaya çalışılacaktır. Çocuğunuzun yakalandığı tüm çocuk hastalıkları veya bulaşıcı hastalıklar,veli tarafından hemen okula bildirilmelidir. Bu konu hem sizin çocuğunuzun hem de okulda bulunan öğrencilerimizin sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.


OKUL KIYAFETLERİ

Anaokulumuzda serbest kıyafet uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle anaokulu öğrencilerinin yaşları, eğitim ortamları düşünülerek mümkün olduğunca rahat hareket edebilecekleri (eşofman, şort……..gibi.) ve kirlenip yıpranmasından rahatsızlık duymayacağınız kıyafetlerin tercih edilmesini önermekteyiz.


OKUL ZİYARETLERİ

Özel Küçük Melekler Anaokulu olarak kapımız veli ve misafirlerimize her zaman açıktır. Güvenlik nedeni ile, velilerin ve velilerce görevlendirilen ( isimleri idareye bildirilen) kişilerin öğrencileri okuldan almak için ya da başka bir amaçla okulu ziyaretleri sırasında kimliklerini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Ayrıca sene içinde çocukları velilerimiz dışında düzenli olarak alacak kişi veya kişilerin kimlik bilgilerinin okul idaresine bildirilmesi önemlidir.